یک سوال خیلی جالب 😀 مگر می‌شود که غذا هم گم بشود؟ غذا هرچه باشد یا توی یخچال است یا روی گاز. بعضی غذاها کمی شیطنت دارند روی اوپن آشپزخانه بازی می‌کنند اما به‌هرحال همه جلوی چشم هستند! هیچ‌کدام گم نمی‌شوند! اگر غذایی باشد که در هیچ‌یک از این سه جا پیدا نشود قطعا فقط یک جای دیگر است که می‌تواند آن‌جا باشد که آن هم شکم آدمیزاد است. پس چطور ممکن است غذایی گم شود؟ حتما می‌پرسید که چرا این سوال پیش آمده و اصلا چه اهمیتی دارد که غذا گم بشود یا نشود! مساله این است که امروز حین پخت غذا متوجه صحبت‌های عجیبی می‌شدم. بچه‌ها به سرعت این‌طرف و آن‌طرف می‌دویدند و مدام می‌گفتند: «کو ای خورش؟»! واقعا تعجب زیادی دارد که غذای یک مجموعه گم بشود! 😃 این هم از کویی خورش خوشمزه گیلانی!

خب در همین فاصله که شما غذا را آماده می‌کردید متوجه چیزهای زیادی شدم. اول از همه این که علت دویدن همکاران من پیدا کردن غذا نبوده، یعنی این طفلک‌ها از شدت خوشمزگی غذا و شوروشوق طعم آن تا این حد بی‌تاب بودند. دوم این‌که کویی خورش اسم غذای امروزمان بوده. 😅 کویی خورش از غذاهای محلی و بسیار خوشمزه گیلانی است که هم به‌عنوان پیش‌غذا سرو می‌شود و هم به‌عنوان خوراک اصلی. مواد اصلی آن کدوحلوایی است که یعنی این غذا خاصیت آنتی‌اکسیدانی فوق‌العاده‌ای دارد و از بروز سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری می‌کند. امیدوارم از پخت کویی خورش لذت برده باشید. 😊

ویدیوی خلاصه‌شده تهیه کویی خورش رو از پیج مزه‌اویو ذخیره کنین تا درصورت لزوم به راحتی بازبینی کنین. اگه از این خورش خوشتون اومد حتما به خورش بامیه هم سری بزنین.

مزه‌اویو یه استودیوی تخصصی آشپزی و فیلم‌برداری‌ئه که انواع غذاها، نوشیدنی‌ها، شیرینی‌جات و… رو تهیه و فیلم‌برداری می‌کنه و در رسانه‌های مختلف (مثل وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و…) به اشتراک می‌ذاره. ما هر چیزی که به غذا مربوط باشه با علاقه پیگیری می‌کنیم. تیم‌مون همه متخصص‌ان، از مدیرکل گرفته تا آشپز و عوامل صحنه و بچه‌های تدوین و بچه‌های دیجیتال و…

اهداف ما شامل آموزش رایگان آشپزی‌، فرهنگ‌سازی، تاثیر بر صنعت غذا و گردشگری و… هست.

لطفا ما رو به دوستان‌تون معرفی کنین و این فرصت رو بهشون بدین تا از آموزش‌ رایگان بهره ببرن. یادتون نره واسه اطلاع از غذاهای جدید حتما صفحات ما رو در شبکه‌ها اجتماعی دنبال کنین و نظرات‌تونو برامون بنویسید. ممنون که همراه‌مون هستین.