کوکی در مطبخ 😬 “هیچ‌چیز مثل یک کوکی گرم و خوشمزه حس‌وحال خونه مادربزرگ و خاطرات بچگی رو زنده نمی‌کنه.” آره من یادمه، مادربزرگم خمیر کوکی رو آماده می‌کرد، توی قیف مخصوص شیرینی‌پزی می‌ریخت. بعد اندازه یک کلوچه کف دستش می‌ریخت خم می‌شد تو تنور شاپالاق! میزد به دیواره. آخه اون بنده‌خدا اجاق گاز فر دارش کجا بود که کوکی بپزه، کل امکاناتش یک حفره بود داخل مطبخ. هر چیزی هم می‌کوبید به دیوار تنور، ۵ دقیقه بعد نون لواش در می‌اومد. اون جمله اول هم حرف پیتره، ۲۱ ساله از فرنگ! 😁 (دست همه مادربزرگا رو می‌بوسیم، زحمت‌ها کشیدند) اما امروز براتون کوکی گردو تهیه کردیم که خداوندا چه طعمی! چه عطری و چه انرژی‌ای! کوکی یک واژه انگلیسیه که به فارسی همون انواع کلوچه، بیسکویت، شیرینی خشک و امثالهم می‌شه (شیرینی‌های گرد و غالبا خشک اندازه کلوچه). دیدین موقع ورود به وب‌سایت‌ یه پیامی می‌گه این وب‌سایت از کوکی برای بهبود عملکرد استفاده می‌کنه؟ خب ما هم همینطور! 😀 شیرینی گردویی یا همون کوکی گردویی برای افرادی که مزاج گرمی دارند شاید خیلی مناسب نباشه، البته نه این‌که ضرر حادی وارد بشه اما طبع این غذا گرمه. فوق‌العاده پرانرژی و خوشمزه‌س و ما امیدواریم از این کوکی در یک بعدازظهر ریلکس در کنار یک نوشیدنی گرم لذت ببرید.

ویدیوی خلاصه‌شده کوکی گردویی رو از پیج مزه برای خودتون ذخیره کنین. شما که شیرینی دوست دارین کیک رولت انار رو از دست ندین، کافیه ببینینش.

مزه‌اویو یه استودیوی تخصصی آشپزی و فیلم‌برداری‌ئه که انواع غذاها، نوشیدنی‌ها، شیرینی‌جات و… رو تهیه و فیلم‌برداری می‌کنه و در رسانه‌های مختلف (مثل وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و…) به اشتراک می‌ذاره. ما هر چیزی که به غذا مربوط باشه با علاقه پیگیری می‌کنیم. تیم‌مون همه متخصص‌ان، از مدیرکل گرفته تا آشپز و عوامل صحنه و بچه‌های تدوین و بچه‌های دیجیتال و… اهداف ما شامل آموزش رایگان آشپزی‌، فرهنگ‌سازی، تاثیر بر صنعت غذا و گردشگری و… هست. لطفا ما رو به دوستان‌تون معرفی کنین و این فرصت رو بهشون بدین تا از آموزش‌ رایگان بهره ببرن. یادتون نره واسه اطلاع از غذاهای جدید حتما صفحات ما رو در شبکه‌ها اجتماعی دنبال کنین و نظرات‌تونو برامون بنویسید. ممنون که همراه‌مون هستین.