تصورات ذهن شکمو! وقتی کوکی شکلاتی رو از فر درمیاری و داغ‌داغ می‌خوری حال عجیبی داره. همینطور که به طرف دهن می‌بری با چشمات دنبالش می‌کنی، ظاهر خوش‌تراش و برشته، با برآمدگی‌هایی از شکلات چیپسی که دلت می‌خواد توش غرق بشی.

می‌ذاریش تو دهن، پوست تردش با خنده‌های یواشکی قلقلکت می‌ده. یخ‌ فضا که باز شد، خیلی آروم بافت نرم و گرم‌شو گاز می‌گیری. برای چند لحظه یادت می‌ره کی هستی و کجایی؛ تنها چیزی که مهمه طعم شیرین شهد شکلاته که یواش بیرون میاد و روی زبونت دراز می‌کشه؛ و با دستش سقف کام‌تو نوازش می‌کنه. قوووعععرررت؛ و بعدش دنبال دستمال کلینکس…

شکلات دوست داری؟ دوست شکلات‌خور داری به اشتراک بذار. 😁

ویدیوی خلاصه‌شده کوکی شکلاتی رو از پیج مزه برای خودتون ذخیره کنید. کوکی کشمش و پرتقال هم قبلا داشتیم که خیلی عالی بود.

کوکی اولین بار در قرن ۷م میلادی در سرزمین پارسیان تهیه شد. نمی‌شه بگم ایران خودمون چون شاید کل خاورمیانه یه کشور بوده. می‌دونی اون زمان حکومت کدوم سلسه بوده؟

۱.ساسانیان  ۲.هخامنشیان  ۳.قاجار  ۴.صفاریان

مزه‌اویو یه استودیوی تخصصی آشپزی و فیلم‌برداری‌ئه که انواع غذاها، نوشیدنی‌ها، شیرینی‌جات و… رو تهیه و فیلم‌برداری می‌کنه و در رسانه‌های مختلف (مثل وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و…) به اشتراک می‌ذاره. ما هر چیزی که به غذا مربوط باشه با علاقه پیگیری می‌کنیم. تیم‌مون همه متخصص‌ان، از مدیرکل گرفته تا آشپز و عوامل صحنه و بچه‌های تدوین و بچه‌های دیجیتال و…

اهداف ما شامل آموزش رایگان آشپزی‌، فرهنگ‌سازی، تاثیر بر صنعت غذا و گردشگری و… هست.

لطفا ما رو به دوستان‌تون معرفی کنین و این فرصت رو بهشون بدین تا از آموزش‌ رایگان بهره ببرن. یادتون نره واسه اطلاع از غذاهای جدید حتما صفحات ما رو در شبکه‌ها اجتماعی دنبال کنین و نظرات‌تونو برامون بنویسید. ممنون که همراه‌مون هستین.