شباهت ما و اونا! شاید کلمه اوف‌لاف (یا تلفظ درستش آوف‌لآوف) به گوشتون خورده باشه. این کلمه وقتی استفاده می‌شه که شما می‌خواهید کمی بخوابید یا فقط دراز بکشید اما هوا خیلی سرده و تخت یا تشک شما هم یخ کرده. در همین احوالات مامان عزیز یک پتوی گنده روی شما می‌اندازه و اگرچه بزرگ و ضخیمه اما اون هم سرده. که در لحظه برخورد لحاف، شخص بین لحاف و تشک بلند می‌گه “اوف لحاف!” 😂 و در گذر زمان کلمه تبدیل شده به اوف‌لاف 😁 اوف‌لاف نوعی سبک پخت آلمانیه که در اون مواد در ظرفی بزرگ با دیواره‌های بلند پخت می‌شن و در همون ظرف هم سرو می‌شه. در انگلیسی اصطلاح کسرول رو به کار می‌برند. گراتن (یا گراتین) از طرف دیگه سبکی از پخت فرانسویه که در اون مواد زیر لایه‌ای از پنیر پنهان می‌شن. غذای امروز ما گراتن ماکارونی آوف‌لآوفیه! براتون کاسرول ماکارونی یا همون اوف‌لاف تهیه کردیم.

ویدیوی خلاصه شده کاسرول ماکارونی رو از پیج مزه ذخیره کنین. قبل از اینکه برین حتما چیکن پاستای آشیانه‌ای رو هم نگاه کنین که معرکه‌س.

مزه‌اویو یه استودیوی تخصصی آشپزی و فیلم‌برداری‌ئه که انواع غذاها، نوشیدنی‌ها، شیرینی‌جات و… رو تهیه و فیلم‌برداری می‌کنه و در رسانه‌های مختلف (مثل وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و…) به اشتراک می‌ذاره. ما هر چیزی که به غذا مربوط باشه با علاقه پیگیری می‌کنیم. تیم‌مون همه متخصص‌ان، از مدیرکل گرفته تا آشپز و عوامل صحنه و بچه‌های تدوین و بچه‌های دیجیتال و… اهداف ما شامل آموزش رایگان آشپزی‌، فرهنگ‌سازی، تاثیر بر صنعت غذا و گردشگری و… هست. لطفا ما رو به دوستان‌تون معرفی کنین و این فرصت رو بهشون بدین تا از آموزش‌ رایگان بهره ببرن. یادتون نره واسه اطلاع از غذاهای جدید حتما صفحات ما رو در شبکه‌ها اجتماعی دنبال کنین و نظرات‌تونو برامون بنویسید. ممنون که همراه‌مون هستین.