کمربندها رو شل کنین که قراره همه با هم پا بخوریم اونم پای مراکشی. البته این پای‌خوری مثل پاخوری‌های روزانه نیست، یعنی نه‌تنها ضدحال نیست بلکه بسیاربسیار خوشمزه و دل‌نشینه. چیکن پاستیلا از غذاهای معروف مراکش هست که طعم عجیبی داره.

اولش یه شیرینی جالبی روی زبون‌تون رو می‌گیره، همین‌طور که لقمه رو بیشتر می‌جوین طعم مرغ رو احساس می‌کنین (به همین برکت این‌قدر طعمش عمیقه من قدقد مرغ رو هم شنیدم)، و در نهایت کم‌کم تندی دارچین میاد! این طعم ۳ مرحله‌ای برای من خیلی جالب بود، شما این مدل مزه‌ها رو چشیدین؟ توی کدوم غذا؟

غذاهای دیگه‌ای مثل چیکن پاستیلا قبلا درست کردیم که از بعضی جهات شباهت دارن، مثل پیروک گوشت که اون هم یک سری مواد گوشتی پیچیده شده در خمیره و فوق‌العاده خوشمزه و جالبه و اصالت روسی داره البته طعمش مثل چیکن پاستیلا به شیرینی نمی‌زنه. اگه دوست داشته باشین می‌تونین به کیک گوشت هم سری بزنین که شباهتش با این در میزان سخت بودنشه و البته عجیب بودنش که واقعا باعث تعجب‌تون می‌شه، حتما ببینینش.

ویدیوی آموزشی چیکن پاستیلا رو می‌تونین از پیج مزه هم ببینین. خوشحال می‌شم نظرتون رو بخونم 🙂

مفهوم غذا

سزار چاوز می‌گه “اگه واقعا می‌خوای با کسی دوست بشی، به خونه‌ش برو و باهاش غذا بخور. کسی که غذاشو بهت بده، قلب‌شو بهت می‌ده.”

غذا چیه؟ لذت چشیدن؟ رفع گرسنگی؟ من فکر می‌کنم مفهوم غذا خیلی بیشتر از این‌هاست. وقتی بخشی از غذاتو به کودک فقیر می‌دی، غذا یعنی فداکاری؛ وقتی آخر روز، خسته به خونه‌ت برمی‌گردی و به همسرت تو درست کردن شام کمک می‌کنی، غذا یعنی عشق؛ و البته گاهی هم ظرف‌ها رو می‌شوری که در این‌صورت، غذا یعنی مسئولیت!

غذا اون چیزیه که ما رو به هم پیوند می‌ده، تو هم اگه دوست داری عضو یک گروه باشی که توش حالت خوب باشه، به بقیه عشق بورزی، خودت انسان بهتری بشی و از زندگی لذت ببری یه سر به استودیوی مزه‌اویو بزن. آدرس وب‌سایت و آیدی شبکه‌های اجتماعی همین نزدیکه، من این‌جا منتظرت هستم 🙂