سی پرلاره ایتالیانو پاستای کمربندی نو؟ 😏

سونو دون کورلئونه وی دیرا لا دیفرنزا ترا پاستا، ماکرونی اسپاگتی! 😎

پاستا کلمه‌ای ایتالیایی و به معنی خمیره. یک اسم کلی برای گونه‌های مختلف ایتالیایی رشته‌فرنگی (همون نودل) که اشکال مختلفی داره و گاهی با تفاوت کوچکی در شکل یا طرز تهیه اسامی مختلفی به خودش می‌گیره. اما به‌طور کلی خمیر ورنیامده‌ای از آرد سمولینا و آب (یا تخم‌مرغ) است.

ماکارونی و اسپاگتی از انواع پاستا هستند. ماکارونی نوعی پاستای خشکه که به دلیل نبود عامل رطوبت (و گاهی مواد نگهدارنده) انقضای طولانی‌تری داره و همین موضوع باعث شده در تولید انبوه و صادرات جهانی بسیار محبوب بشه (محبوب‌تر از خود پاستا). خود ماکارونی هم در انواع مختلفی تولید می‌شه.

اسپاگتی نوعی پاستا به شکل استوانه‌ای و بلنده که هم با آرد سمولینا تولید می‌شه و هم با آرد معمولی. درضمن خود بروبچ ایتالیا هم گاهی اسپاگتی رو ماکارونی صدا می‌زنن.

پاستا انواع مختلف دیگه‌ای هم داره که هرکدوم اسامی خاص خودشون رو دارند، اما بهرحال لازم بود این موضوع رو روشن کنیم که اگر کسی گفت پاستا، بهش حمله نکنید که اشتباهه و باید بگه ماکارونی یا اسپاگتی یا…

حالا با توجه به این اطلاعات، اول بگید لازانیا چیه؟ و بعدش بگید دو جمله اول متن چه معنی‌ای می‌ده؟

البته خیلی احتیاجی به دونستن زبان خارجی نداره و با نگاهی به کلمات، مفهومش مشخصه. 😉

ویدیوی تهیه پاستای کمربندی رو از پیج مزه ببینین و اگه دوست داشتین حتما به خوراک بیف و نودل شرقی هم سری بزنین.

مزه‌اویو یک استودیوی تخصصی تولید غذاست که هدفش آسان‌سازی آشپزی و فرهنگ‌سازی در زمینه خوراکه. ما امیدواریم از غذاهایی که برای شما آماده می‌کنیم لذت ببرید و نظراتتون رو برای ما حتما در انتهای هر پست بنویسید.

فراموش نکنید که ما رو در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیسبوک و در سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئو مثل آپارات و یوتیوب دنبال کنید. در آپارات می‌تونید ویدئوی کامل دستورپخت رو بدون عجله و مفصل ببینید.