شیرینی همیشه عزادار

بله درست حدس زدید، میکادو رو عرض می‌کنیم. ظاهرا این شیرینی عزیز، با مجالس جشن و سرور میانه چندان خوبی نداره و ترجیح می‌ده توی مجالس عزا شرکت کنه. البته این مساله یک روی دیگه هم داره که ما در نظر نمی‌گیریم. اون هم دیوارهایی هست که ما انسان‌ها برای خودمون می‌سازیم.

تا حالا شده از خودتون بپرسید که چرا میکادو رو توی عروسی سرو نکنیم؟ مگر این شیرینی خوشمزه با طعم لذیذ شکلات (شکلاتی که بی برو و برگرد محبوب همه دل‌هاست!) چه لطمه‌ای به ما می‌زنه؟ آیا وقت اون نرسیده که لباس عزا رو از تن میکادو به در کنیم و این شیرینی فوق‌العاده رو به مجالس سرور دعوت کنیم؟

گاهی اوقات ما انسان‌ها دچار یک سری تصورات اشتباه می‌شیم. نکته جالبش اینجاست که خیلی وقت‌ها خودمون هم می‌دونیم که باورمون اشتباهه، اما جسارت (و شایدم حوصله!) حرکت خلاف جریان آب رو نداریم.

پیشنهاد امروز مزه به شما عزیزان، تهیه این شیرینی خوشمزه و سرو اون در اوقات شادیه. امیدواریم لذت ببرید.

📝 مواد لازم:

 1. پودر قند، ⅕ پیمانه
 2. آرد، ⅕ پیمانه
 3. روغن مایع، ⅕ پیمانه
 4. مغز فندق، ⅔ پیمانه
 5. شکلات تیره، ۱ شمش
 6. شکلات سفید، ½ شمش
 7. پودر هل، ۱ قاشق چای‌خوری
 8. کاکائو، ۲ قاشق غذاخوری
 9. اَرده، ۳ قاشق غذاخوری
 10. نان بستنی، ۷-۶ عدد

[penci_related_posts title=”مورد علاقه های شما” number=”4″ style=”grid” align=”none” displayby=”recent_posts” orderby=”random”]

📜 طرز تهیه:

 1. ابتدا آرد را تست کرده (تفت بدهید) و سپس آن را اَلک کنید.
 2. پس از الک کردن آرد، به آن پودر قند، پودر هل و روغن داغ (یا روغن مایع) اضافه کنید و روی شعله قرار داده و تند تند هم بزنید.
 3. سپس کاکائو، ارده و مغز فندق را آسیاب کرده و به مواد اضافه کنید. 
 4. کمی که مواد تفت خورد از روی شعله بردارید و آن‌ها را به ۴ قسمت تقسیم کنید.
 5. روی نان بستنی یک لایه از مواد را بکشید و بعد نان بعدی را روی آن قرار داده و خوب فشار دهید. وقتی به آخرین لایه نان رسیدید روی آن یک جسم سنگین قرار داده و تا چند ساعت در یخچال استراحت دهید.
 6. زمان سرو، شیرینی‌ها را از یخچال خارج کرده و روی آن شکلات ذوب شده تیره بریزید و قبل از سفت شدن، روی آن با قیف شکلات سفید بریزید و با خلال دندان خطوطی از بالا به پایین و از پایین به بالا ایجاد کنید و در دمای محیط قرار دهید تا شکلات سفت شود.
 7. به وسیله یک عدد چاقوی اَره‌ای تیز،شیرینی‌ها را با سلیقه خودتان و به دلخواه برش بزنید.

[aparat id=”EWUYZ”]