مارمالاد توت فرنگی ! سیصد سال پیش یه کشتی اسپانیایی به‌خاطر طوفان در اسکاتلند لنگر گرفت. یکی از کاسب‌های توی کشتی از بندر کلی میوه به قیمت ارزون خرید اما وقتی به وطنش برگشت تمام میوه‌ها تلخ شده بودن. همه رو برد خونه و به زنش گفت کمپوت درست کنه و بعدش اونقدر کمپوت مارمالاد فروخت که در اروپا معروف شد و کمتر از یک قرن بعد کارخونه مارمالاد زد. البته این فقط داستان مارمالاد مرکباته، وگرنه مارمالاد از خیلی قبل‌تر وجود داشته. یه سوال سخت بپرسم! معنی کلمه مارمالاد چیست؟

۱. کنسرو قابل نگهداری   ۲. مار مالیده‌شده   ۳. ماری که لای چیزی است   ۴. ماری که لات محله است 😂

ویدیوی خلاصه‌شده تهیه مارمالاد توت فرنگی رو برای یادآوری‌تون نگه دارین، توی پیج مزه‌اویو گذاشتیمش (کلیک کنین مستقیم می‌رین پیش ویدیوی خلاصه). اگه از مارمالاد توت فرنگی لذت بردین، حتما از دیدن شهدینه مرکبات و زنجبیل هم خوشتون میاد.

مزه‌اویو یه استودیوی تخصصی آشپزی و فیلم‌برداری‌ئه که انواع غذاها، نوشیدنی‌ها، شیرینی‌جات و… رو تهیه و فیلم‌برداری می‌کنه و در رسانه‌های مختلف (مثل وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و…) به اشتراک می‌ذاره. ما هر چیزی که به غذا مربوط باشه با علاقه پیگیری می‌کنیم. تیم‌مون همه متخصص‌ان، از رئیس کل گرفته تا آشپز و عوامل فیلم‌برداری و تدوین و بچه‌های دیجیتال و…

اهداف ما شامل آموزش رایگان آشپزی‌، فرهنگ‌سازی، تاثیر بر صنعت غذا و گردشگری و… هست.

لطفا ما رو به دوستان‌تون معرفی کنین و این فرصت رو بهشون بدین تا از آموزش‌ رایگان بهره ببرن. یادتون نره واسه اطلاع از غذاهای جدید حتما صفحات ما رو در شبکه‌ها اجتماعی دنبال کنین و نظرات‌تونو برامون بنویسید. ممنون که همراه‌مون هستین.