هر مامانی تو خونه یه قالب فلزی مسطح داره که شکل گل و امثالهم هست. این قالب طبق روایات قدیمی برای اموری مثل شیرینی‌پزی اختراع شده بوده. اما تجربه و گذر زمان باعث تغییر کاربری در این وسیله می‌شه و در دهه‌های گذشته به‌عنوان وسیله‌ای برای ادب کردن به کار رفته. به طوری که مامان گرامی پس از دیدن بچه شیطون خونه – که لحظاتی قبل کل ظرف نمک رو در قابلمه اشکنه اهل خونه خالی کرده – از دسته این قالب فلزی گرفته و با حرکتی تایگری (تایگر وودز، از بهترین گلف‌بازان تاریخ) جوری می‌زنه زیر بچه که:

اولا، دیگه رو غذای پدر خونواده حرکت نزنه. 😊

دوما، تا سه ماه هر وقت رفت حموم و خواست لبه سکو بشینه نقش گل کاشی با نقش حک شده در نشیمنگاهش قشنگ مچ باشه تا راحت قالب بخوره. 😁

سوما، برای سایر بچه‌های خونه درس عبرتی بشه. 😇

و چهارما، خاطره‌ای بشه تا لحظات لذت‌بخش زندگی از یاد نره. چون قدیم که عکاسی و دوربین سلفی نبوده کسی بتونه بگه من و رد قالب گلم یهویی. 😂

اون قالب فلزی برای تهیه شیرینی پنجره ای یا همون نان پنجره ای طراحی شده. سپاسگزاریم که همراه ما هستید و ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید. لطفا نظراتتون رو با ما درمیون بذراید.

مزه‌اویو یک استودیوی حرفه‌ای آشپزیه که هر روز دستورپخت‌هایی از سراسر جهان رو برای شما آماده می‌کنه و در فضای مجازی قرار می‌ده. اگه به آشپزی سریع و آسون علاقه‌مند هستید حتما همراه ما باشید و از ترفندها و نکات استفاده کنید.