بهترین شیرینی برای نخوردن 😃

آقا ما هر جا می‌ریم چه مراسم عروسی چه مراسم عزا، تنها چیزی که ته ظرفا باقی‌می‌مونه این شیرینی نارگیلیه. چه هیزم تری فروخته که هیشکی دست نمی‌زنه! غیر از این که نارگیل داره؟ همون نارگیل که از خواصْ غنیه، و حتی شاید از غنیْ خواص باشه! از کجا معلوم؟ 😀

شیرینی نارگیلی رو کمی تقویت کردیم فرستادیم تو مراسم تا عملکردشو محک بزنیم. خوب بود، راضی بودیم. همین که الان دارم ظرف خالی‌شو می‌شورم یعنی بالاخره محتوای ظرف الان درون خنادق بلای همکاران گرامی تقسیم شده.

قرار بود تست کنیم ببینیم “ته ظرف چندتا می‌مونه”، تبدیل شد به “ته‌توی ظرف به چه سرعت درمی‌آد؟”. هر چند مشخص بود که کوکی نارگیلی به این خوشمزگی بیشتر از ۱۰ دقیقه دووم نمی‌آره و ما که خودمون بانیان این آزمایش بودیم نقش تعداد کثیری از جامعه آماری رو به تنهایی عهده‌دار شدیم. 😅

خلاصه و ختم کلام، این شیرینی نارگیلی چیز متفاوتیه، به خصوص تازه و نرمش 😍

👩‍🍳 شیرینی نارگیلی

🗃️ نوع: کوکی

🍱 وعده: عصرانه، میان‌وعده

🥘 ترکیبات اصلی:‌ پودر نارگیل، روغن، سفیده تخم‌مرغ، شکر

📝 مواد لازم:

  1. پودر نارگیل                          ۲۰۰ گرم
  2. روغن مایع                           ۲۰۰ گرم
  3. سفیده تخم‌مرغ                    ۲۰۰ گرم
  4. شکر                                   ۲۰۰ گرم
  5. آبلیمو                                  ۱ قاشق غذاخوری

[penci_related_posts title=”مورد علاقه‌های شما” number=”4″ style=”grid” align=”none” displayby=”recent_posts” orderby=”random”]

📜 طرز تهیه:

  1. پودر نارگیل و سفیده تخم‌مرغ و شکر را مخلوط کنید. سپس روی حرارت ملایم قرار دهید و به صورت مداوم هم بزنید تا زمانی که شکر کاملا حل شود.
  2. سپس روغن و آبلیمو را اضافه کنید و خمیر را کنار بگذارید تا سرد شود.
  3. مواد را در یخچال یا فریزر قرار دهید (اگر وقت کافی دارید بگذارید در دمای محیط سرد شود) و سپس دوباره هم بزنید و در قیف ماسوره‌دار ریخته و در سینی فر در اندازه کوکی بزنید.
  4. سپس در فر با حرارت ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد و به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید.

نوش جان! 👨‍🍳

اگر از مسابقه قبلی ما خبردار نشدید و از جایزه ویژه جا موندید، لطفا صفحات ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا در مسابقات بعدی برنده خوش‌شانس ما باشید.

آشپزی رو ساده بگیرید و ازش لذت ببرید. مزه‌اویو از شما به خاطر همراهیتون صمیمانه سپاسگزاره. حتما نظراتتون رو برای ما بنویسید و طعم‌های مختلف رو با ما تجربه کنید.