آریایی ها رو توی کتاب های تاریخ دبستان یادتونه؟ همون اقوامی که تعدادی اومدن ایران و تعدادی رفتن اروپا؟ اونایی که اومدن ایران سمبوسه جنوبی درست کردن، اونایی که رفتن اروپا سمبوسه ایتالیایی! خوش اومدین به آشپزی امروز. بله، امروز هم سمبوسه داریم، به همون خوشمزگی دفعه پیش، بلکه هم خوشمزه تر! چرا خوشمزه تر؟ چون سمبوسه ایتالیایی با وجود این که تقریبا همون سمبوسه جنوبیه، اما یک تفاوت مهم داره! به نظر شما این تفاوت خوشمزه چیه؟

توضیح: دستور پخت سمبوسه به طور کامل در مطالب قبلی عنوان شده و برای تهیه سمبوسه ایتالیایی نیز از همان روش قبلی استفاده می شود.

ویدیوهای بیشتر رو از پیج مزه ببینین. مزه‌اویو یه استودیوی تخصصی آشپزی و فیلم‌برداری‌ئه که انواع غذاها، نوشیدنی‌ها، شیرینی‌جات و… رو تهیه و فیلم‌برداری می‌کنه و در رسانه‌های مختلف (مثل وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و…) به اشتراک می‌ذاره.

این هم سمبوسه ایتالیایی آماده و خوشمزه! البته گول این شباهت رو نخورید. به جاش، کمی از این سمبوسه جدید بچشید و تفاوت بزرگی که با کمی مواد متفاوت ایجاد می شه رو حس کنید. خیلی از افراد وقتی به آشپزی حرفه ای فکر می کنند، تصورشون تعدادی دستور پخت سری و خاصه که فقط دست آشپزهای حرفه ای پیدا می شه. ما توی “مزه” با داشتن گروهی کاملا حرفه ای (که آشپز حرفه ای هم جز همون هاست) می خوایم به شما بگیم که آشپزی حرفه ای راز خاصی نداره و درواقع راز کار، همین تغییرات کوچیک و ساده است. تغییراتی که با وجود کوچیک بودن، باعث تفاوت های بزرگ و نتیجه های مختلف و جذابی می شه! هیچوقت فراموش نکنید، جادو توی انگشتان شماست، نه توی دستور پخت. امیدواریم لذت برده باشید. نوش جان.