برای غذای امروز سری می‌زنیم به سرزمین آفتاب، خراسان بزرگ. دستور پخت امروز دسری هستش بسیار بسیار لذیذ و خاص که طعمش زیر زبون می‌مونه. اسمش دیگچه هست و به عنوان نذری هم تهیه می‌کنند و مشهدی‌های عزیز با اون آشنایی دیرینه دارند. اما صحبت از نذری شد و اجازه بدید بگیم چه فرهنگ خوبیه نذری! نه به این خاطر که دلی از عزا درمی‌آریم و نه به خاطر این که نذری خوردن خیلی حال می‌ده. به خاطر این که غذا دادن ما انسان‌ها به هم‌دیگه، نشونه اهمیت دادن ما نسبت به هم‌دیگه‌س. و این فرهنگ غذا دادن ارزش زیادی داره. اما ای کاش روزی برسه که این نذری‌ها و غذاها رو برسونیم به دست نیازمندان و گرسنگان واقعی، و اگه توی صف غذا هستیم از سهم خودمون به نفع دیگران بگذریم. اگه توانایی تهیه غذا داریم، قطعا احتیاجی به دریافت غذای رایگان نداریم و این حقیه که باید ازش بگذریم. توی هر گوشه شهر انسان‌هایی هستند که دنیا به کامشون نچرخیده و چه معلوم که اگر ما جای اون‌ها بودیم به این سرنوشت دچار نمی‌شدیم.

ویدیوی یک دقیقه‌ای دیگچه در پیج مزه‌اویو هست، برای خودتون ذخیره کنید تا درصورت نیاز به دیدن دوباره، خلاصه‌شو داشته باشین. اگه از دیگچه خوشتون اومد به موچولوک هم یه سر بزنین، یه غذای خوشمزه یزدی.

مشهدی‌های عزیز می‌دونن دیگچه چقدر خوبه و چقدر سرش دعواست. می‌گن سازمان آمار و اطلاعات استان خراسان گفته این غذا بعد از شله، بیشترین آمار کشته و زخمی رو در بین طرفدارانش داره. این دسر مرموز و لذیذ،‌ در سه مدل ساده،‌ زعفرانی و کاکائویی پیدا می‌شه که مدل زعفرانی و کاکائویی اون کمیاب‌تر و خطرناک‌تره! بنابراین زمانی که در حال تهیه این دسر هستید، حتما نکات ایمنی رو رعایت کنید و مواد لازم رو هم ترجیحا دو برابر کنید که دعوا نشه.

مزه‌اویو یه استودیوی تخصصی آشپزی و فیلم‌برداری‌ئه که انواع غذاها، نوشیدنی‌ها، شیرینی‌جات و… رو تهیه و فیلم‌برداری می‌کنه و در رسانه‌های مختلف (مثل وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و…) به اشتراک می‌ذاره. ما هر چیزی که به غذا مربوط باشه با علاقه پیگیری می‌کنیم. تیم‌مون همه متخصص‌ان، از مدیر کل تا آشپز و عوامل صحنه و بچه‌های تدوین و بچه‌های دیجیتال و…

اهداف ما شامل آموزش رایگان آشپزی‌، فرهنگ‌سازی، تاثیر بر صنعت غذا و گردشگری و… هست.

لطفا ما رو به دوستان‌تون معرفی کنین و این فرصت رو بهشون بدین تا از آموزش‌ رایگان بهره ببرن. یادتون نره واسه اطلاع از غذاهای جدید حتما صفحات ما رو در شبکه‌ها اجتماعی دنبال کنین و نظرات‌تونو برامون بنویسید. ممنون که همراه‌مون هستین.