سلام به همه دوستان عزیزم و عاشقان غذا. آقا تا حالا بامیه دیدید؟؟؟ قیافشو دیدین چه‌جوریه؟ بهش که نگاه می‌کنی انگار سعی می‌کنه با هویج رقابت کنه ولی زورش نمی‌رسه. ما توی استودیوی مزه اومدیم یه بررسی کردیم که ببینیم واقعا این طفلی چرا زورش نمی‌رسه، ولی در کمال تعجب دیدیم که این طفلی، در واقع طفل نیست و واسه خودش یک چیزیه در حد عمو قدرت! می‌دونستید که بامیه یکی از منابع سرشار از ویتامین A هستش؟ در واقع برای همینه که می‌گیم ایشون از رقبای هویج حساب می‌شن. ولی جالبه بدونید که بامیه در حدی فواید داره که معروفه به بمب خاصیت. از سم‌زدایی و سلامت قلب گرفته تا مبارزه با افسردگی و آسم! به‌هرحال خواستیم بگیم که آقا هیچوقت از روی ظاهر قضاوت نکنید. درسته که قیافش در حد و اندازه هویج نیست، ولی خیلی جربزه داره. واسه همینه که برای این وعده، خورش بامیه تدارک دیدیم که یکم به سیستم گوارشتون حال بدید و کمکی بهش کرده باشید. (بامیه برای سلامت گوارش خیلی مفیده)

خورش بامیه اسم و رسم معروفی نداره خیلی هم طرفدار نداره ولی توی این دستور براتون جوری تهیه‌ش کردیم که هر جا درست کنین و سر هر سفره‌ای بذارین دست رد به سینه‌ش نخوره. من شخصا تا قبل از این، خورش بامیه نخورده بودم و اصلا علاقه خاصی هم به امتحان کردنش نداشتم اما الان از همین خورش برای داداشم بردم تا الان خیلی راضی بوده! بپزین و نوش جان کنین و اگه شما هم راضی بودین و دوست داشتین یه سری به خورش شلغم هم بزنید که اونم خیلی خاصه!

مزه‌اویو یه استودیوی تخصصی غذاست که هر روز براتون غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه‌ای از سراسر جهان آماده می‌کنه و در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌ذاره. ویدیوی این خورش خوشمزه رو می‌تونین توی صفحه اینستاگرام ما ببینین و با طرز تهیه صحیحش بهتر آشنا بشین.