روایته که چندین سال پیش آشپزی توی دربار پادشاهی ایران کار می‌کرده که از قضا روزی سهل‌انگاری و برنج پادشاه رو حسابی شفته می‌کنه. از اونجایی که حسابی از پادشاه می‌ترسیده و دوست نداشته تنبیه بشه، یک فکر به سرش می‌زنه! مقداری زعفرون تو برنج می‌ریزه و گوشت‌ها رو لای برنج می‌ذاره. پادشاه از همه جا بی‌خبر غذا رو می‌خوره و در نهایت تعجب عاشق غذای اون روز می‌شه. و این‌طوری ته چین مرغ اختراع می‌شه. البته این روایت نه منبع مشخصی داره و نه صحتش جایی اثبات شده، اما به‌هرحال یکی از دو روایتیه که برای تاریخچه ته چین مرغ نوشته شده. اون یکی داستان بنظرتون چیه؟ اگه می دونید حتما کامنت بذارید.

این روزا این‌که ته چین از کجا اومده و چجوری اختراع شده دیگه زیاد اهمیتی نداره، بخصوص اگه یک پرس ته چین مرغ خوشمزه جلوتون باشه. به‌هرحال یکی از بهترین غذاهای ایرانی و یکی از لذیذترین‌هاست. این غذای خوشمزه یکی از غذاهای مجلسی هم به حساب میاد و بیشتر توی مهمونی‌ها و جشن‌ها و یا مناسبت‌های مختلف تهیه می‌شه. علاوه بر اون، درست کردنش هم کمی سخته. درآوردن ته چین درست و حسابی به دستای هنرمند احتیاج داره. امروز می‌خوایم دستور پخت این غذای خوشمزه و لذیذ ایرانی رو براتون بذاریم. امیدواریم که لذت ببرید.

راستی می‌تونین توی پیج مزه‌اویو ویدئوی تهیه این غذا رو مرحله به مرحله ببینید. اگه ته چین رو دوست داشتین حتما قلیه ماهی رو هم ببینین، فوق‌العاده‌س!

مزه‌اویو یه استارت‌آپ خوشمزه غذاست که برای شما هر روز یک غذا یا نوشیدنی خوشمزه تهیه می‌کنه و براتون توی وب‌سایت و یا شبکه‌های اجتماعی پست می‌کنه. حتما از این صفحات دیدن کنین، ویدیوی تمام غذاها و نوشیدنی‌ها اونجا هست امیدواریم که ببینین و لذت ببرین. روایت دوم ته چین رو پیدا کردین یا نه؟ نظرتونو راجع به این غذای خوشمره برامون بنویسید.