مزه
Image default
ارگانیک سبک پخت سرد سریع و آسان مواد اولیه میوه نوشیدنی گیاهخواری

نوشیدنی انرژی زا

دوپینگ کنیم؟

صبح شنبه خسته و بی‌حال پشت میزم نشسته بودم که مزه‌الممالک یواشکی اومد تو اتاق گفت پایه‌ای دوپینگ کنیم؟!

من تا اون لحظه دوپینگ نکرده بودم، با کلی استرس و ترس و لرز گفتم باشه. دستمو گرفت برد تو حیاط دیدم کل بچه‌ها دارن طناب می‌زنن! گفتم یا خود خدا اینا هم، هم؟!

گفتم مزه‌الممالک‌جان تورو روح مادرت مزه‌الملوک بی‌خیال، من واقعا اهل دوپینگ و این حرفا نیستم. یه لیوان داد دستم گفت بخورش منحرف!

  • جان؟!
  • محتویات لیوان رو بخور.

فهمیدم نوشیدنی انرژی زا تهیه کردن. یه نفس راحت کشیدم!

خیلی نوشیدنی خوبی بود اما من یه انتقاد کوچیک دارم. درسته نوشیدنی انرژی زا خوبه و بدن پرانرژی کلا چیز جالبیه ولی خودمونیم انرژی هم تا یک اندازه‌ای باید بزاد! من عادت نداشتم بعد از کار تا خونه بدوم! چراغ سبز شد، فعلا…

👩‍🍳 نوشیدنی انرژی زا

🗃️⁩ نوع: نوشیدنی

🍱 وعده: بعد از ورزش

⏲️ زمان لازم برای تهیه: سه سوت!

📝 مواد لازم:

  1. آب نارگیل                                ½ پیمانه
  2. نمک صورتی هیمالیا               ⅛ قاشق چای‌خوری
  3. آب میوه تازه                           1 پیمانه
  4. عسل خام                                1 قاشق غذاخوری

📜 طرز تهیه:

همه‌ی مواد را با هم ترکیب کرده و سرو کنید.

نوشیدنی انرژی زا رو با اسامی مختلفی می‌شناسند. برندهای تجاری مختلفی در این زمینه فعالیت می‌کنند. به عنوان مثال گاتورید یکی اون‌هاست. طی تحقیقاتی که انجام شده، مشخص شده که بدن انسان در زمان ورزش احتیاج به آب و الکترولیت‌های مفیدی داره که به عملکرد بدن و مغز کمک می‌کنه.

نوشیدنی‌های انرژی زا برای همین موضوع تهیه می‌شن. البته توجه داشته باشید که نوع خانگی نسبت به نوع صنعتی و تجاری خیلی بهتره و مضرات اون‌ها رو نداره. بله درست شنیدید، این نوشیدنی‌ها هم مضراتی داره و اگر فعالیت ورزشی خاصی ندارید بهتره همون آب رو مصرف کنید.

قند موجود در بسیاری از برندهای تجاری بیشتر از حد مجازه و اندازه نمک استفاده‌شده رو بهتره قبل از خرید حتما چک کنید. همراه داشتن رنگ‌های خوراکی هم یکی دیگه از مضراتیه که باعث می‌شه مصرف این نوشیدنی‌های تجاری خیلی جالب نباشه.

اما نوع خونگی این نوشیدنی بهتره و این مضرات رو همراه خودش نداره. چرا که اولا میزان مواد بسته به میزان فعالیت شما دست خودتونه و دوما از طبیعی بودن اون اطمینان دارید.

بهتره این نوشیدنی خوشمزه رو بعد از تمرین ورزشی مصرف کنید و به ماهیچه‌هاتون یک حال اساسی بدید و مغزتون رو دوپینگ کنید.

مزه‌اویو هر روز انواع نوشیدنی‌ها و غذاها رو برای شما عزیزان آماده می‌کنه و ترفندها و نکات آشپزی رو آموزش می‌ده. حتما نظراتتون رو برای ما بنویسید و اگر به آشپزی علاقه‌مندید با ما همراه باشید و لذت ببرید.

Related posts

خورش شلغم

reza

کوردون بلو

tamada

پوره موز و اسفناج

tamada

Leave a Comment