مزه
Image default
رژیم و سلامت سبک پخت سریع و آسان ناهار وعده های غذایی پاستا گیاهخواری

ماکارانی با سویا

آقا یک سوال می خوام بپرسم. شما هم قدیما وقتی ماکارونی داشتین با ظرفش میرفتین دم در که بقیه بچه ها ببینن ماکارونی می خورین؟!

اصن غذا بهتر از ماکارونی داریم؟ خیلی غذای خاکی، مودب، مرتب! خیلی قشنگ میاد سر سفره، همه رو سیر می کنه بدون ادا و اطوار. تازه تهش ته دیگ سیب زمینی هم ارائه می ده! یعنی نه تنها سیرت می کنه، بلکه روح و روان آدمو جلا می ده. آره با همون ته دیگ سیب زمینی جلا می ده. خب شما کجا بهتر از این غذا سراغ داری؟

امروز ما ماکارونی با سویا داریم، یعنی داشتیم. این عکسی هم که می بینید مربوط به قبل از دعواست. اولا سر این که کی باید بشقابو صاحب بشه، دوما من اون وسط گفتم بیخیال عکس آقا، برین سر کوچه از یک ماکارونی عکس بگیرین دیگه! من که رفتم بخورمش.

یک دفعه دیدم بچه ها با طناب منو نگه داشتن منم عربده می کشیدم. خلاصه به خاطر یک بشقاب ماکارونی داشتیم همه حرمتا رو می ریختیم دور. زنگ زدن پلیس تا اوضاع آروم شد.

الانم تو بازداشتگاهم، فردا درمیام. واسه ویدئوی ماکارونی هم بهم مرخصی اجباری دادن. ولی راستش خیلی احساس خوشحالی می کنم. درسته این بشقاب توی عکس به من نرسید، ولی غذای پاسگاه ماکارونیه!

دستور پخت:

📝 مواد لازم:

 1. ماکارونی 700 گرمی، 1 بسته
 2. سویا، 1 پیمانه
 3. رب، 5-6 قاشق غذاخوری
 4. پیاز بزرگ، 1 عدد
 5. روغن، 1 پیمانه
 6. نمک، 1 قاشق چای خوری
 7. فلفل قرمز، ½ قاشق چای خوری
 8. پودر تخم گشنیز، 3 قاشق چای خوری
 9. پودر آویشن، ½ قاشق چای خوری
 10. زردچوبه، 1 قاشق چای خوری
 11. فلفل سیاه، 1 قاشق چای خوری
 12. آب ولرم

📜 طرز تهیه:

در مقداری آب ولرم، نمک و بقیه ادویه ها را مخلوط کرده و سویا را در آن بخیسانید. وقتی سویا آب را جذب کرد، آن ها را خارج کنید. کمی روغن در تابه بریزید، پیاز نگینی شده را اضافه کنید و وقتی طلایی شد، سویا را اضافه کنید. در قابلمه ای مقداری آب ریخته، نمک و کمی روغن و زردچوبه اضافه کنید. ماکارونی ها را در آب جوش بجوشانید، سپس آبکشی کرده و 15-20 دقیقه دم بگیرید. آخر دم (15 دقیقه قبل از سرو)، مایه گوشتی را اضافه کرده و مخلوط کنید. پس از 15 دقیقه آماده سرو است.

نکته: زمانی که روی در قابلمه عرق نشست و بخار ماکارونی ساطع شد، زمان اضافه کردن مایه گوشتی است.

Related posts

شیرینی گردویی

reza

اناربیج

tamada

مرغ خامه ای

tamada

Leave a Comment