مزه
Image default
اروپایی ارگانیک دو نفره رژیم و سلامت سبزیجات سبک پخت سرد سریع و آسان غذای ملل مواد اولیه میوه نوشیدنی کم چرب کم کالری گیاهخواری

دیزی دراپ


غذای حلال برای مسلمون‌ها مساله بزرگیه تا جایی که این موضوع بسیاری از اوقات در مسافرت‌های بین‌المللی باعث مشکل می‌شه. از طرفی یکی از نوشیدنی‌های خوش‌طعم و مناسب فصول سرد سال، دیزی دراپ هستش که می‌شه گفت جزء نوشیدنی‌هاییه که در کشورهای غیراسلامی با الکل سرو می‌شه. اما خوبی دنیای آشپزی اینه که چیزی به اسم مرز وجود نداره.

آشپزی یک هنره و این هنرمنده که نتیجه نهایی رو مشخص می‌کنه.

مزه اویو ورژن حلال نوشیدنی دیزی دراپ رو برای مسلمانان عزیز آماده کرده بدون ذره‌ای الکل، کاملا پاک و حلال. این نوشیدنی رو حتما تهیه کنید، به شما قول می‌دیم همه اهل خونه هم از مزه فوق‌العاده‌ش تعریف کنند و هم آفرین‌گوی هنر دست شما خواهند شد!

نوشیدنی: دِیزی دِراپ (Daisy Drop)

نوع لیوان: اَپرِتیف (Aperitif)

📝 مواد لازم:

  1. توت فرنگی ۴ عدد 🍓
  2. پرتقال ۱ عدد 🍊
  3. ریحان ۱۰ برگ 🌿
  4. سیروپ رزبری ۵۰ میلی‌لیتر

سودا ۱۰۰ میلی‌لیتر 🍾

📜 طرز تهیه:

  1. کلیه مواد را بر اساس همان ترتیب گفته‌شده داخل شیکر دستی ترکیب کنید.

شیکر چیست؟ شیکر محفظه‌ای فلزی به شکل لیوانی درب‌دار است که مواد را داخل آن ریخته و هم می‌زنند. در صورت نداشتن شیکر، می‌توانید دو لیوان را روی هم گذاشته و مواد را مخلوط کنید.

  1. مواد داخل شیکر را با استفاده از مادلرِ بار لِه نمایید.

مادلر بار چیست؟ مادلر بار وسیله‌ای به شکل همان گوشت‌کوب خودمان است که مواد مورد استفاده برای تهیه نوشیدنی را توسط آن له می‌کنند. می‌توانید از گوشت‌کوب استفاده کنید.

  1. کلیه مواد را با استفاده از صافی مخصوص بار شِیک کرده و بدون یخ سرو کنید.⁦
  2. مقداری سودا به ترکیب اضافه کنید.

سودا چیست؟ سودا همان آب گازدار یا آب کربناته است. آبی که در آن کربن دی اکسید تحت فشار حل شده باشد. سودا ⁩⁩یکی از مواد اولیه مورد استفاده در تهیه نوشابه‌های گازدار است.

  1. از توت‌فرنگی، پرتقال و رزبری خشک برای تزئین استفاده کنید.

این نوشیدنی همون‌طور که گفتیم کاملا مناسب فصول سرد سال هستش، چرا که بدون یخ سرو می‌شه و برای به‌دل‌نشستن احتیاجی به یخ و یا قرار دادن در یخچال نداره.

Related posts

میکادو

tamada

مرغ خامه ای

tamada

موچولوک

tamada

Leave a Comment